Zmniejszone papierosy nikotynowe – obiecujący szlak regulacyjny ad

Ponadto, w miarę spadku wydajności nikotyny w palnych papierosach uzależnieni palacze mogą przejść na inne produkty zawierające nikotynę, w tym produkty do palenia bezdymne lub elektroniczne systemy dostarczania nikotyny (ENDS), takie jak e-papierosy, e-cygara i e-papierosy. -Kobza. Taka zmiana może przynieść korzyść zdrowotną netto w takim stopniu, że takie produkty są mniej szkodliwe niż palony tytoń, ale ich stosowanie może również utrzymać uzależnienie od nikotyny, zachęcając do dalszego stosowania papierosów o niskiej zawartości nikotyny. Nie wiemy, jak powszechne byłoby takie trwałe podwójne zastosowanie, ani nie możemy przewidzieć jego skutków zdrowotnych.
Wreszcie, opracowanie nowych produktów (np. Zatwierdzony przez FDA środek, który bezpiecznie i skutecznie dostarcza nikotynę do łożyska pęcherzykowego) może jeszcze bardziej przyspieszyć spadek użycia palnych papierosów i zmienić stosunek ryzyka do korzyści.
Obecne badanie Donny ego i współpracowników dodaje do rosnącej literatury wspierającej wykonalność i potencjalne korzyści krajowej polityki ograniczania nikotyny – która, naszym zdaniem, mogłaby przyczynić się do zakończenia niszczycielskich konsekwencji zdrowotnych związanych z palnym tytoniem. Naukowcy odkryli, że w porównaniu z palaczami papierosów o standardowej wytrzymałości (zawierających 15,8 mg nikotyny na gram tytoniu), regularni palacze, którzy zmienili papierosy o bardzo niskiej zawartości nikotyny (0,4 mg na gram) przez 6 tygodni, zmniejszyli ekspozycję na nikotynę , palenie papierosów i uzależnienie od nikotyny. Co więcej, próbowali rzucić palenie w tempie dwukrotnie większym niż uczestnicy palący papierosy o standardowej mocy (34,7% vs. 17% przy 30-dniowej obserwacji). Uważamy, że te dane wspierają badanie krajowej polityki ograniczania nikotyny, i zalecamy, aby zwrócić większą uwagę na papierosy o niskiej zawartości nikotyny jako potencjalne źródło klinicznego palenia tytoniu.
Oczywiście, jak Donny i in. Uwaga: takie wyniki niekoniecznie odzwierciedlają to, co mogłoby nastąpić przy znacznie dłuższym stosowaniu papierosów o niskiej zawartości nikotyny, w szerszej populacji, z możliwością podwójnego zastosowania innych systemów dostarczania nikotyny, a gdy nie ma perspektyw na dostęp do wyższych papierosy nikotynowe (tj. jeśli wszystkie produkty palnego tytoniu musiałyby być niską nikotyną). Trudno jest również określić, w jakim stopniu producenci i palacze mogli pograć w system modyfikując swoje wyroby tytoniowe (np. Sprzedając papierosy czarnorynkowe o wysokiej zawartości nikotyny lub wzbogacając papierosy o niskiej zawartości nikotyny i więcej nikotyny). Niemniej jednak uważamy, że krajowa strategia redukcji nikotyny może odegrać ważną rolę w zapobieganiu uzależnienia kolejnego pokolenia młodych Amerykanów od papierosów i zmniejszeniu częstości palenia wśród palaczy, którzy mogą wstrzymać się całkowicie lub zastąpić papierosy o prawdopodobnie bezpieczniejszych alternatywach, takich jak jako leki zastępujące nikotynę i ENDS.
Zalecamy, aby FDA rozważyła opracowanie i wdrożenie polityki ograniczania nikotyny, która zachęca do stosowania produktów nikotynowych na najniższym poziomie ciągłego ryzyka dla takich produktów. Mitch Zeller, który później został dyrektorem Centrum FDA ds. Wyrobów tytoniowych, oświadczył w 2013 roku: Każdy, kto zastanawia się nad końcem gry, musi uznać, że istnieje ciągłe ryzyko i realizować strategie mające na celu odciąganie konsumentów od najbardziej niebezpiecznych i niebezpieczny dla najmniej szkodliwych form dostarczania nikotyny. 5 Zdolność do zmiany palaczy na stosowanie mniej szkodliwych systemów dostarczania nikotyny zostałaby znacznie poprawiona, gdyby twórcy produktów (takich jak e-papierosy), którzy rzekomo powodowaliby mniej szkód ubiegać się o zatwierdzenie przez FDA, dostarczając dowodów, że są one bezpieczne i skuteczne jako pomoc w rzucaniu palenia i przynoszą korzyści zarówno na poziomie indywidualnym, jak i populacji.
Jeśli ludzie palą nikotynę, ale umierają ze smoły powstałej w wyniku palenia się tytoniu, dlaczego nie oddzielić tych dwóch. Jesteśmy coraz bardziej przekonani, że zmniejszenie zawartości nikotyny w palnych produktach tytoniowych podkopie motywację do palenia, że młodzi ludzie, którzy nadal eksperymentują z papierosami, nie uzależnią się od nich, a dorośli palacze otrzymają nikotynę z innego źródła niż jest znacznie bezpieczniejsze lub rzuca palenie całkowicie za pomocą nikotyny.
Palenie zabija połowę ludzi, którzy angażują się w niego na dłuższy czas, okradając ich od 10 do 15 lat życia, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention
[przypisy: rozyglitazon, choroba schoenleina henocha, choroba werdniga hoffmana ]

Zobacz też: # Salon kosmetyczny Bydgoszcz, # salon kosmetyczny kielce, # strzyżenie psów grudziądz,