Prawdziwe i fałszywe zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci: ocena i zarządzanie sprawami

Ta książka naukowa i ogólnie zrównoważona dostarcza kompleksowego przeglądu wiedzy na temat oceny klinicznej i zarządzania podejrzanego wykorzystywania seksualnego dzieci. Obejmuje ona prace 35 autorów z pięciu krajów. Czytelnik nie znajdzie przepisów kucharskich na dyskryminację prawdziwych przypadków domniemanego wykorzystywania seksualnego dzieci przez fałszywych tutaj. Zamiast tego istnieją rozdziały poświęcone zachowaniom seksualnym dzieci, pamięci, rozwojowi językowemu i zrozumieniu prawd, kłamstw i fałszywych wierzeń. Szczególne względy dotyczące oceny bardzo małych dzieci, wykorzystywania seksualnego nastolatków, zarzutów przez rodziców w separacji, przypadków nadużyć rytualnych i nadużywania dzieci niepełnosprawnych są przedmiotem innych rozdziałów. Obecnie omawiane są bieżące badania nad odkryciami medycznymi, ocena preferencji seksualnych mężczyzn oskarżonych o wykorzystywanie seksualne oraz dynamika rodziny kazirodczych rodzin, a także odpowiednie ostrzeżenia dotyczące ich ograniczeń w identyfikowaniu wykorzystywanych seksualnie dzieci lub osób molestujących seksualnie. Dokonano oceny orzeczeń, techniki zastosowanej w Niemczech i innych krajach europejskich, w których eksperci mogą poświadczyć wiarygodność świadków dziecięcych, oraz rozmowy poznawcze, obiecującą technikę zwiększania ilości dokładnych informacji, które świadek zapewnia bez zwiększania liczby błędów. Niestety, rozdział dotyczący oceny wypowiedzi nie informuje czytelników, że sądy amerykańskie zazwyczaj nie pozwalają ekspertom na wyrażanie opinii na temat prawdziwości świadków. Rozdział dotyczący odzyskiwania stłumionych wspomnień podczas psychoterapii u dorosłych służy ostrzeżeniu terapeutów dziecięcych przed zanieczyszczeniem i zniekształceniem wspomnień dzieci i nastolatków, które widzą.
Moja najsilniejsza uwaga na temat tej książki polega na tym, że nie przedstawiła ona obu argumentów na temat dopuszczalności zeznań behawioralno-naukowych dotyczących tego, czy dziecko było wykorzystywane seksualnie. Zarówno Ney, jak i Limber wyrażają pogląd, że psycholog Gary B. Melton pierwotnie wyartykułował w 1987 r. Uważają, że takie zeznania nie powinny być dozwolone i że nawet jeśli sąd chce wysłuchać tego rodzaju zeznań, nieetyczne jest, aby ekspert dał to. Bardziej kompletna i wyważona dyskusja na ten temat zawiera artykuł Myersa i in. w sprawie zeznań ekspertów w sprawach sądowych dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci (Nebraska Law Review 1989, 68: 1-145). Zarówno Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, jak i Amerykańskie Stowarzyszenie Zawodowe ds. Nadużywania Dzieci wydały wytyczne dotyczące praktyki, które wyraźnie potwierdzają stosowność tego rodzaju ekspertyzy. Przeciwnego zdania brakuje takiego poparcia, aw Stanach Zjednoczonych apelacyjne orzeczenia sądowe zostały podzielone za i przeciw. Rzeczywiście, jeśli eksperci nie powinni przedstawiać swoich wniosków na temat tego, czy dziecko było wykorzystywane seksualnie, mamy mniej powodów, aby nadal wykorzystywać wiedzę naukową i poszukiwać najlepszych klinicznych metod dyskryminowania dzieci wykorzystywanych seksualnie przez dzieci, które nie były wykorzystywane. Nie byłoby również potrzeby, aby lekarze przeczytali tę książkę. Sędziowie i przysięgli byliby odpowiednim czytelnikiem. Niestety, większość sędziów jest prawdopodobnie zbyt zajęta, aby je przeczytać, a większość jurorów nie zdaje sobie sprawy z ich potrzeby, dopóki nie zasiądzie w ławie przysięgłych w procesie wykorzystywania seksualnego dziecka, a wtedy będzie to zabronione.
Niemniej jednak, lekarze zaniepokojeni wykorzystywaniem seksualnym dzieci uznają tę książkę za cenny zasób, z wieloma uzasadnionymi zaleceniami dotyczącymi praktyki zwięźle wymienionymi na końcu każdego rozdziału.
David L. Corwin, MD
Szpital Dziecięcy Centrum Medyczne, Cincinnati, OH 45267-0539

[podobne: elektrostymulacja krtani, leczenie z nałogu krzyżówka, kino sokolnia słupca ]

Zobacz też: # elektrostymulacja krtani, # fotele kosmetyczne producent, # usuwanie oznakowania poziomego,