Zmniejszone papierosy nikotynowe – obiecujący szlak regulacyjny

W 1976 r. Badacz tytoniu Michael Russell napisał, że Ludzie palą dla nikotyny, ale umierają ze smoły – co sugeruje potencjalną ścieżkę regulacyjną do eliminowania kluczowych szkód wynikających z używania tytoniu. Oznacza to, że zmniejszając lub eliminując nikotynę z palnych produktów tytoniowych, możemy być w stanie dramatycznie zmniejszyć ich użycie i uzależnienie od palaczy, zapobiegając szkodom, które spowodowali. Ponad 30 lat później, w czerwcu 2009 r., Prezydent Barack Obama podpisał ustawę, która pozwala na obniżenie poziomu nikotyny, głównego uzależniającego tytoniu. Artykuł 917 Ustawy o zapobieganiu paleniu tytoniu i kontroli tytoniu stanowi, że Naukowy Komitet Doradczy ds. Produktów Tytoniowych w Dziale ds. Żywności i Leków (FDA) udziela porad, informacji i zaleceń sekretarzowi ds. Zdrowia i usług ludzkich w kilku kwestiach, w tym skutki zmiany uzysku nikotyny z wyrobów tytoniowych i czy istnieje poziom progowy, poniżej którego dochody nikotyny nie powodują uzależnienia od danego produktu tytoniowego. Ustawodawstwo zawiera również postanowienie zabraniające FDA wymagania obniżenie wydajności nikotyny w produkcie tytoniowym do zera.
Benowitz i Henningfield po raz pierwszy zaproponowali systematyczne zmniejszanie zawartości nikotyny jako sposobu odstawiania papierosów od Amerykanów, szacując w 1994 r., Że limit 0,4 do 0,5 mg nikotyny na papierosa może zapobiec lub ograniczyć rozwój uzależnienia.2 Taki bardzo niski poziom papierosy z nikotyną różniłyby się zasadniczo od wcześniejszych papierosów lekkich lub o niskiej zawartości smoły i nikotyny , ponieważ sam tytoń zawierałby tak mało nikotyny, że palacze nie mogliby uzyskać znacznych ilości bez względu na to, jak palili. Natomiast lekkie papierosy opracowane i sprzedawane przez przemysł tytoniowy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych obejmowały cechy konstrukcyjne, które palacze mogą kompensować (np. Przez zakrywanie otworów wentylacyjnych) w celu uzyskania większej ilości nikotyny.
Propozycja redukcji nikotyny przedstawiona przez Benowitza i współpracowników w 1998 r. Miała na celu zarówno zapobieganie uzależnieniu od tytoniu wśród młodych ludzi, jak i odsunięcie obecnych palaczy od papierosów. Jego założeniem, poparte znacznymi badaniami, było to, że palacze nie palili papierosów o bardzo niskiej zawartości nikotyny przez dłuższy czas.3 Proponowana redukcja miała następować stopniowo, aby zminimalizować trudności z wycofaniem się u obecnych palaczy. Ostatnie badania sugerują jednak, że długi okres odsadzenia może być niepotrzebny. Ponadto, biorąc pod uwagę dowody na to, że jeśli dostępny jest inny palony tytoń, palacze wykorzystają go do uzupełnienia papierosów o niskiej zawartości nikotyny, 4 polityka redukcji nikotyny prawdopodobnie obejmowałaby wszystkie rodzaje palnego tytoniu.
Zmniejszenie zawartości nikotyny w palnym tytoniu nie jest pozbawione ryzyka. Na przykład ludzie, którzy są już uzależnieni od tradycyjnych papierosów, mogą zrekompensować zmniejszoną wydajność nikotyny, paląc więcej papierosów lub paląc je bardziej intensywnie. Taka rekompensata może zwiększyć narażenie osób palących na szkodliwe substancje toksyczne spalanego tytoniu, w tym smoły, tlenku węgla i innych czynników rakotwórczych. Jednak badania, w tym badania Donny ego i in
[więcej w: kardiolog garwolin, choroba schoenleina henocha, dimenhydrynat ]

Zobacz też: # jonizator wody alkalicznej opinie, # strzyżenie psów grudziądz, # transport z Grecji,