Budowanie jaźni, budowanie Ameryki: Kulturowa historia psychoterapii cd

Co więcej, Cushman ma trudność w przekonywaniu, dlaczego jego szczególny zestaw wartości, związany ze sprawiedliwością polityczną, powinien być powszechnie akceptowany. Problemy moralne podniesione przez to podejście społeczno-konstruktywistyczne są z pewnością większe niż te, które rozwiązują. Nie zapominajmy, że Martin Heidegger, filozof, którego podejście do bycia leży u podstaw większości tego, co twierdzi Cushman, służył w sprawie reformy uniwersytetu hitlerowskiego we wczesnych latach 1930-tych i nie był w stanie wykorzystać swojego filozoficznego podejścia do przyjęcia niezbędnego morału. postawa podczas tego trudnego czasu. Podejście hermeneutyczne, które popiera Cushman, nie wyjaśnia moralnych dwuznaczności psychoterapii i jej praktyki. Ponadto podejście Cushmana do psychoterapii i psychopatologii nie uwzględnia biologicznych ciągłości, które kształtują ludzki umysł. Zakłada on, że ludzki umysł w momencie narodzin jest wystarczającym tabula rasy, że kultura może mieć radykalnie kształtujący wpływ. Chociaż taki pomysł jest cudownie stymulujący, trudno jest pogodzić się z 5000-letnim pisemnym zapisem, który ludzie pozostawili po sobie w różnych kulturach i czasach, ponieważ ta płyta sugeruje wiele podstawowych ciągłości ludzkiego doświadczenia.
Jeśli naprawdę podejdziemy do problemów w sposób, w jaki sugeruje nam Cushman, byłoby niewiele sposobów leczenia lub opieki nad innymi, ponieważ wszystkie doświadczenia byłyby postrzegane jako unikalne dla jednostki. Ta książka oferuje stymulujący wgląd w terapię i jej filozoficzne podstawy. Jest mniej satysfakcjonujący w sformułowaniach natury kondycji ludzkiej i jej prawdziwego celu przedsięwzięcia psychoterapeutycznego.
Samuel B. Thielman, MD, Ph.D.
Obszar górski Health Education Center, Asheville, NC 28801

[patrz też: elektrostymulacja krtani, leczenie z nałogu krzyżówka, kardiolog garwolin ]

Budowanie jaźni, budowanie Ameryki: Kulturowa historia psychoterapii cd

Zobacz też: # elektrostymulacja krtani, # fotele kosmetyczne producent, # transport z Grecji,