Harrison jest na CD-ROMHarrisons Plus: Harrisons na CD-ROM połączony z informacjami o lekach w USA Pharmacopeia i więcej ad

Kiedy połączono dwa lub więcej terminów, ustawienie paska precyzji określa, jak daleko od siebie mogą być terminy w tekście i nadal kwalifikuje się jako dopasowanie. Na przykład, gdy szukaliśmy terminu wstrząs krwotoczny z zastrzeżeniem, że wszystkie wyszukiwane terminy muszą pojawić się w sekcji , było 22 dopasowań. Zawężenie wyszukiwania przez zmianę ustawienia paska precyzji tak, aby wszystkie wyszukiwane słowa musiały występować w dokładnie sąsiedniej sekwencji spowodowało cztery dopasowania. Bardzo przydatnym dodatkiem do tekstu jest dołączenie streszczenia Medline dla wybranych odniesień, pozwalając użytkownikom na odczytanie streszczenia poprzez kliknięcie na podświetlone odniesienia pojawiające się na końcu każdego rozdziału. Stwierdziliśmy jednak, że abstrakty są dostępne tylko dla niewielkiej liczby odniesień. Tak więc, spośród około 10 000 odniesień do czasopism cytowanych w Harrison s, tylko około 15 procent zawiera streszczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłych wydaniach wszystkim takim odniesieniom towarzyszyć będzie abstrakt.
Chociaż zdjęcia kolorowych atlasów są w pełni odtwarzane na ekranie, ich ogólna jakość na monitorze Super VGA jest nieco gorsza niż w prawdziwym podręczniku. Co więcej, ponieważ zdjęcia muszą być pobierane jeden po drugim, okazało się, że obsługa kolorowych tablic jest niewielką wadą programu.
Dysk CD-ROM Harrison s Plus zawiera pełny tekst monografii znajdujących się w amerykańskiej informacji o lekach Farmakopei. Ta część Harrison s Plus jest aktualizowana co pół roku, a kupujący ma prawo do dwóch darmowych aktualizacji w pierwszym roku. Starsze wersje w końcu wygasną, wchodząc w tryb miękkiego wygasania , w którym opcje zapisu i schowka (kopiowania i wklejania) nie są już dostępne. Opcje wyszukiwania, przeglądania i drukowania pozostają jednak aktywne, dzięki czemu baza danych pozostaje dostępna. Część płyty CD Harrison pozostaje nienaruszona przez wygaśnięcie.
Baza danych narkotyków może zostać wprowadzona poprzez podświetlenie nazwy leku w tekście Harrisona, powodując wyświetlenie monografii leku na ekranie lub przez niezależne przeszukanie Informacji o lekach Farmakopei USA.
Pakiet działa bardzo dobrze na komputerze 486 z podwójnym napędem CD-ROM, chociaż proces pobierania tabel i streszczeń jest dość powolny. Oprogramowanie jest obsługiwane w sieciach dla systemów IBM PC i Macintosh. Ważną zaletą tej płyty jest możliwość wydrukowania fragmentów tekstu z informacji o lekach Harrison s i US Pharmacopeia. Ta funkcja jest przydatna zarówno jako pomoc dydaktyczna, jak i do włączenia do akt pacjentów.
Stwierdziliśmy, że moduł wyszukiwania tej płyty CD jest odpowiedni do podręczników medycznych, ale w mniejszym stopniu do przeszukiwania baz danych leków. Te ostatnie mogą być efektywniej zarządzane przez moduły wyszukiwania, które zawierają określone funkcje dla różnych kategorii, takie jak efekty uboczne, wskazania i przeciwwskazania. Jednak dodatkowy koszt skomputeryzowanej bazy danych leków w tym pakiecie jest mniejszy niż w przypadku niektórych bardziej wyrafinowanych baz danych o lekach.
Wygoda czytania dużych fragmentów tekstu z ekranu komputera jest problematyczna. Ponieważ Harrison s jest zarówno źródłem odniesienia, jak i podstawowym podręcznikiem dla wielu studentów medycyny, mieszkańców i kolegów, pozostaje pytanie, czy wersja CD-ROM może całkowicie zastąpić drukowaną wersję książki.
Eytan Z Blumenthal, MD
Daniel Mimouni, MD
Szpital Uniwersytecki Hadassah, Jerozolima, Izrael 91120

[więcej w: kino sokolnia słupca, pimafucort maść, emg badanie na czym polega ]