Absolwent studiów medycznych w erze Freddie Grey cd

Solidne zaplecze pozwoli im rozpoznać rozbieżności między dzielnicami i zidentyfikować ogólnospołeczne problemy – takie jak przestępczość lub ograniczony dostęp do aptek, supermarketów, gabinetów medycznych i dużych firm – lub problemy środowiskowe, takie jak wysoki poziom alergenów lub toksyn. Po drugie, mieszkańcy mogą uczyć się technik, aby stać się bardziej świadomymi poziomu zdrowia pacjentów i ich problemów zdrowotnych. Takie wysiłki obejmowałyby formalne szkolenie w zakresie przeprowadzania ocen potrzeb społeczności oraz współpracę z istniejącymi organizacjami społecznymi w celu lepszego zrozumienia ich priorytetów i wsparcia ich pracy.
Po trzecie, mieszkańcy mogą nauczyć się wykorzystywać lokalne i krajowe organizacje rządowe w imieniu swojej społeczności. Dzięki szkoleniom mieszkańcy mogą czuć się bardziej komfortowo wchodząc w interakcje z politykami, współpracując z ludźmi o podobnych poglądach i budując ideologicznie i politycznie neutralne koalicje poświęcone poprawie zdrowia społeczności.
Po czwarte, ważne jest, aby mieszkańcy mieli nowe miejsca do nauki o swoich pacjentach w kontekście ich społeczności. Chociaż większość pacjentów w klinikach będących rezydentami ma niski status społeczno-ekonomiczny, ograniczenia czasowe, złożoność medyczna i rzeczywiste lub postrzegane ukryte programy w warunkach kliniki mają na celu ograniczenie zdolności lekarzy do rozumienia swoich pacjentów jako ludzi. Mieszkańcy mogą rozwijać bardziej udane relacje, jeśli spędzają więcej czasu na wizytach domowych i w otoczeniu społeczności, poznając doświadczenia swoich pacjentów i pytając o ich problemy.
Wreszcie, mieszkańcy mogli korzystać z formalnych wykładów na temat sprawiedliwości społecznej – i zachęty, gdy identyfikują i rozwiązują problem społeczności.
Życie i życie Freddiego Graya podkreślają znaczenie czynników społeczno-ekonomicznych zdrowia i stanowią wyraźny przykład niesprawiedliwości i nierówności związanych ze zdrowiem, które dotykają ubogich czarnych Amerykanów i inne osoby żyjące w depresyjnych społecznościach. Lekarze, wyszkoleni w poszukiwaniu i wdrażaniu opartych na dowodach rozwiązań zdrowotnych, mogą mieć wpływ na promowanie zdrowia w całej społeczności za pomocą metod nieideologicznych i apolitycznych. Pod wieloma względami nacisk na sprawiedliwość społeczną i poparcie dla osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji nawiązuje do roli historycznie przyjętej przez lekarzy, którzy od wieków energicznie popierają kampanie mające na celu rozwiązywanie problemów dotyczących całego społeczeństwa i skutecznie poprawiają warunki sanitarne, wprowadzając szerokie szczepienia, ograniczając reklamy papierosów i alkoholu oraz redukcji toksyn środowiskowych. Uważamy, że większy nacisk na ten rodzaj szkolenia może zapewnić umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania problemów społeczno-ekonomicznych, rasowych i zdrowotnych, co ostatecznie zwiększa zaufanie społeczności do lekarzy i prowadzi do zwiększenia dobrobytu wszystkich pacjentów.
Tematy warsztatowe w programie nauczania Medycyna dla Większego Dobra (MGG).
Aktualne tematy
Poradnictwo behawioralne
Badania różnic dyspersyjnych
Umiejętność czytania i oceny potrzeb społecznych
Polityka zdrowotna
Zdrowie międzynarodowe
Interprofessional opieka i praca zespołowa
Problemy zdrowotne lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI)
Dziennikarstwo medyczne
Społeczne uwarunkowania zdrowia
Duchowość
Praca z organizacjami zdrowia publicznego
Proponowane tematy
Komunikacja z grupami społecznościowymi
Epidemiologia geograficzna
Sprawiedliwość społeczna
Wskazówki dotyczące udanej wizyty domowej pacjenta
Współpraca z organizacjami rządowymi i pozarządowymi

Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny, Johns Hopkins Bayview Medical Center, Baltimore.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Badger E. Długa, bolesna i powtarzalna historia tego, jak Baltimore stało się Baltimore. Washington Post. 29 kwietnia 2015 r. (Http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2015/04/29/the-long-painful-and-repetitive-history-of-how-baltimore-became-baltimore).

2. Seham M. Dyskryminacja przeciwko Murzynom w szpitalach. N Engl J Med 1964; 271: 940-943
Full Text Web of Science Medline
3. Wen LS, Sharfstein JM. Niepokoje w Baltimore: rola zdrowia publicznego. JAMA 2015; 313: 2425-2426
Crossref Web of Science Medline
4. Życie McCoy T. Freddiego Greya w badaniu wpływu farby ołowiowej na słabe czernie. Washington Post. 29 kwietnia 2015 r. (Http://www.washingtonpost.com/local/freddie-grays-life-a-study-in–sad-effects-of-lead-paint-on-poor-blacks/2015/04 /29/0be898e6-eea8-11e4-8abc-d6aa3bad79dd_story.html).

5. Behforouz HL, Drain PK, Rhatigan JJ. Przemyślenie historii społecznej. N Engl J Med 2014; 371: 1277-1279
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)