Uncategorized

Transitional Chaos czy Enduring Harm EHR i zaburzenie medycyny czesc 4

Ale EHR zostały zaprojektowane w celu optymalizacji przepływu pracy lub komunikacji, ale fakturowania – które w coraz większym stopniu opiera się na zdolności do dokumentowania jakości. EHR będą więc tak dobre, jak metryki jakości, które mają uchwycić; technologia nie może pokonać podstawowych wyzwań pomiarowych. Mierzymy wiele rzeczy, które nie mają wartości dla pacjentów, podczas gdy wiele z tego, co pacjenci cenią, w tym nasza uwaga, pozostaje niemierzalne. Jeśli wartością jest nasza waluta, rynek wybierze dla systemów, które ją przechwytują, dając klientom to, czego chcą – ale ci klienci to często administratorzy, a nie praktykujący lekarze. Co prowadzi nas do trzeciego problemu: wielu klinicystów wie, czego chcą – ale nie zostali zapytani. Wachter opisuje inżynierów Boeinga, którzy w sposób iteracyjny poprawiają bezpieczeństwo w lotnictwie: ich branża, zaangażowana w projektowanie zorientowane na użytkownika , testuje dowolne zmiany systemu. Dlaczego, pyta Wachter, czy nie robimy nic podobnego w opiece zdrowotnej. Po zauważeniu wyzwań, takich jak różnorodność ustawień praktyki i użytkowników, zauważa: W branży lotniczej panuje trwały szacunek, a nawet szacunek dla mądrości pracowników frontowych. Nasz największy błąd polega nie na przyjmowaniu nieostrych systemów, ale w odrzucaniu obaw ludzi, którzy muszą z nich korzystać.
W ruchomym pasażu Wachter rozmawia z renomowanym chirurgiem, który raz spędzał wieczory przed operacją czytając notatki na temat pacjentów następnego dnia. Mógł zaplanować osiem napraw przepuklinowych, ale jeden szczegół – pacjent stwierdził, że przepuklina jest uciążliwa, gdy na przykład grał w tenisa – oddzieliłby jeden przypadek od drugiego, pacjenta od problemu. Już nie. Jego notatki były bezużytecznie jednorodne dzięki tyranii kliknięć i automatycznie wypełnianych pól. Kiedy pojawia się, by operować na pacjentach, mówi: To tak, jakbym nigdy wcześniej ich nie widział. Nie mogę sobie nawet wyobrazić ich twarzy.
To, czego ten chirurg i reszta z nas potrzebuje, to zapisy pacjentów, które przekazują znaczenie i wspierają zrozumienie konkretnego pacjenta. Puste pola na naszych ekranach mogą być wypełnione słowami, ale proces zrozumienia nie może być automatycznie wypełniany. Być może życie bez EHR wkrótce stanie się niewyobrażalne. Ale technologia będzie wspierać i poprawiać opiekę medyczną tylko wtedy, gdy ewoluuje w sposób, który pomaga, a nie przeszkadza nam w syntezowaniu, analizowaniu, krytycznym myśleniu i opowiadaniu historii naszych pacjentów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Wachter R. Nadzieja, hype i szkody na początku wieku komputerowego medycyny. Nowy Jork: McGraw-Hill, 2015.

2. Koppel R. Technologia informacji o zdrowiu i zdrowiu pacjenta: uczenie się na własnych błędach. AHRQ Web M & M. Lipiec 2012 (http://webmm.ahrq.gov/perspective.aspx.perspectiveID=124).

3. Friedberg M, Crosson FJ, Tutty M. Obawy lekarzy o elektroniczne zapisy zdrowotne: implikacje i kroki w kierunku rozwiązań Blog poświęcony zdrowiu. 11 marca 2014 r. (Http://healthaffairs.org/blog/2014/03/11/physicians-concerns-about-electronic-health-records-implications-and-steps-towards-solutions).

4. Soumerai SB, Starr D, Majumdar SR. Skąd wiesz, które badania skuteczności opieki zdrowotnej możesz zaufać. Przewodnik po projektowaniu dla zakłopotanych. Prev Chronic Dis 2015; 12: E101-E101
Crossref Medline
5. Rahurkar S, Vest JR, Menachemi N. Pomimo rozprzestrzeniania się wymiany informacji na temat zdrowia, niewiele jest dowodów na jej wpływ na koszt, wykorzystanie i jakość opieki. Health Aff (Millwood) 2015; 34: 477-483
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (27)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (44)
[przypisy: kropla krwi do badania krzyżówka, pimafucort maść, moczówka prosta u psa ]

Zobacz też: # Muzyka bez ZAiKS, # odkamienianie ekspresów lublin, # trycholog warszawa,