Uncategorized

Transitional Chaos czy Enduring Harm EHR i zaburzenie medycyny

Dziesięć lat temu lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, którego podziwiałem, wydawał się nie na miejscu. Jego skuteczność nie wynikała z pośpiechu między pacjentami, ale z tak dobrego ich poznania, że jego zapisy były łatwe i szybkie. Nagle jednak rozproszył się, tracąc kontrolę nad szczegółami życia swoich pacjentów. Osunął się na bok, z koszulą na wpół wywiniętą, wiecznie wyciągając z kieszeni pożółkłą chusteczkę, by otrzeć spocone czoło. Wszyscy martwili się, że jest chory. Jego problem okazał się jednak elektronicznym rejestrem zdrowia (EHR). Dziesięć lat i blisko 30 miliardów dolarów na bodźce rządowe później, mandat do wdrożenia EHRs zrodził wiele podobnych historii, niektóre z nich Robert Wachter kataloguje w The Digital Doctor: Hope, Hype i Harm w Epoce Komputerowej Dawn of Medicine, która bada napięcie pomiędzy medycyną popychającą do cyfryzacji a świętością relacji lekarz-pacjent.1 Wachter koncentruje swoją analizę EHR na historii 18-latka z 39-krotnym przedawkowaniem Bactrimu (sulfametoksazol-trimetoprim) – w przybliżeniu błąd krytyczny częściowo spowodowany przez EHR. Badając przyczyny źródłowe, Wachter odkrywa wady projektu, takie jak niewywiązywanie się z określonych jednostek podawania leków i alarmy, które są pozbawione znaczenia z powodu ich liczby. Ale konkluduje, że błąd wynikał mniej z samego EHR niż z jego wpływu na naszą zbiorową psychologię. Zdałem sobie sprawę – pisze – że moja ukochana profesja została wywrócona do góry nogami przez technologię.
Dla mieszkańców tego odwróconego świata, trasa House of Horrors Wachtera potwierdza. Jest krytyczny lekarz, który nie może zidentyfikować nowych informacji w codziennych notatkach, zaczął je drukować i trzymając dwie nałożone strony do światła, aby zobaczyć, co się zmieniło. Jest kardiolog, który mówi: Mogło być gorzej. . . Mógłbym być młodszy. Do tych opowieści o opadzie EHR, większość z nas mogła dodać naszą własną. Lekarze odchodzą wcześnie na emeryturę. Małe praktyki zbankrutowały z powodu wydatków z góry lub zostały zamknięte w nieefektywnych systemach z powodu wygórowanych kosztów zamiany. Godziny konsumowane przez uciążliwe wprowadzanie danych niezwiązane z opieką nad pacjentem. Zakłócenia w pracy. A przede wszystkim masowe włamania na nasze relacje z pacjentami.
Te skargi można odrzucić jako rosnące bóle, zrodzone z oporu wobec zmian. Ale przejściowy chaos musi być odróżniony od trwałego uszkodzenia. Według socjologa Rossa Koppela, który badał ograniczenia EHR i dlaczego zostały w dużej mierze zignorowane, jedną z głównych barier jest to, że lekarze, którzy wyrażają zastrzeżenia, są określani jako technofobiczni, oporni i nie współpracujący . 2 Jednak w rzeczywistości ostatnie badanie RAND wykazało że większość lekarzy rozpoznaje potencjał EHR i docenia takie funkcje, jak możliwość zdalnego przeglądania danych. Niemniej jednak naukowcy odkryli niezwykły stres związany z EHR. Autorzy konkludują: Żadna inna branża, zgodnie z naszą wiedzą, nie była objęta powszechnym mandatem, aby przyjąć nową technologię, zanim jej efekty zostaną w pełni zrozumiane, a zanim technologia osiągnie poziom użyteczności, który jest do zaakceptowania dla jej głównych użytkowników. 3
Być może lekarstwo znajduje się w tej pozycji po części dlatego, że nie jest dokładnie lub całkowicie przemysłem
[przypisy: kino sokolnia słupca, emg badanie na czym polega, moczówka prosta u psa ]

Zobacz też: # noclegi mazury ruciane nida, # trycholog warszawa, # usuwanie oznakowania poziomego,