Uncategorized

Tkanka płodowa Fallout

Mamy obowiązek wykorzystywać tkankę płodową do badań i terapii. To stwierdzenie może wydawać się skrajne w świetle ostatnich wydarzeń, które ponownie otworzyły z pozoru długą rozstrzygającą debatę nad tym, czy takie badania powinny być dozwolone, a co dopiero finansowane przez rząd. Moralność i sumienie były cytowane, aby uzasadnić zbędne, a nawet kryminalne, badania, tak jak moralność i sumienie były cytowane, aby usprawiedliwić nie tylko pracowników służby zdrowia odmowę świadczenia pewnych prawnych usług medycznych swoim pacjentom, ale nawet ich przeszkadzanie innym. spełnienie tego obowiązku.
Ale ten obowiązek ostrożności powinien, jak sądzę, być w centrum obecnej burzy debaty wokół badań nad tkankami płodowymi, będący następstwem trwających wysiłków na rzecz likwidacji Planned Parenthood. Obowiązek ten obejmuje także wykorzystywanie możliwości nadziei dla obecnych i przyszłych pacjentów, szczególnie gdy te drogi są zagrożone czysto polityczną walką – taka, która w tym przypadku w żaden sposób nie wpłynie faktycznie na liczbę płodów, które zostały przerwane lub do czasu, rzekomego celu zaangażowanych działaczy.
Obecna wrzawa została zaatakowana, gdy działacz ds. Przeciwdziałania krzywdom, udający przedstawiciela firmy zajmującej się badaniami biomedycznymi, porwał na wideo – które następnie zredagował w najbardziej mylący sposób – dyskusje lekarzy Planned Parenthood na temat stosowanych przez nich procedur (podczas odzyskiwania określonych tkanek narządu płodowego ) i koszt (30 do 100 USD na zwrot kosztów). Efektem było ukazanie organizacji jako bezdusznej i potencjalnie kryminalnej w swoich działaniach. Ten zorganizowany wysiłek doprowadził, w sposób przewidywalny, do państwowych i federalnych wezwań do zakończenia finansowania wszystkich usług Planned Parenthood – z czego ponad 95% obejmuje raczej antykoncepcję i badania przesiewowe w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową niż aborcję.
Po drodze cel poszerzył się i zaatakowano również wykorzystanie tkanki płodowej w badaniach. Przedstawiona jako upiorna wiwisekcja i chwytanie części ciała, została odrzucona jako barbarzyńska przez członków Kongresu. W ciągu kilku tygodni ogłoszono zapytania w Arizonie, Indianie, Florydzie, Kansas, Georgii, Luizjanie, Ohio, Południowej Karolinie, Tennessee i Teksasie; Arizona zaczęła poszukiwać możliwości utrudnienia w dostarczaniu tkanek; i rachunki zostały sporządzone w Wisconsin i Kalifornii, aby praktycznie uniemożliwić wykorzystanie tkanki płodu lub komórek płodowych. Zapytania nie ujawniły prawa złamanego przez Planowane Rodzicielstwo, ale tylko czas pokaże, ile rachunków stanie się prawem.
Jednak bliższe spojrzenie na etykę badań nad tkankami płodu ujawnia obowiązek korzystania z tego cennego zasobu w nadziei na znalezienie nowych profilaktycznych i terapeutycznych interwencji w przypadku niszczących chorób. Praktycznie każda osoba w tym kraju skorzystała z badań wykorzystujących tkankę płodową. Każde dziecko, któremu oszczędzono ryzyka i cierpienia ospy wietrznej, różyczki lub polio, może podziękować odbiorcom Nagrody Nobla i innym naukowcom, którzy wykorzystali tę tkankę w badaniach dostarczających szczepionek, które chronią nas (i dają nawet niezaszczepionym korzyści płynące z odporności stada). Ta praca trwa już prawie sto lat, a wyprodukowane przez nią szczepionki są używane prawie tak długo. Wszelkie dyskusje na temat etyki badań nad tkanką płodową muszą rozpoczynać się od niepodważalnego twierdzenia, że uratowały życie i zdrowie milionów ludzi.
Krytycy wskazują na leżące u podstaw aborcje, twierdzą, że są źli, i twierdzą, że społeczeństwo nie powinno ich implicite popierać, a nawet pośrednio z nich korzystać, aby nie zachęcać do aborcji lub nie przyczyniać społeczeństwa do tego, co uważają za niemoralne działanie
[więcej w: choroba werdniga hoffmana, gops jabłonna, freddie grey ]

Zobacz też: # chirurgia plastyczna piersi, # podnośniki koszowe szczecin, # salon kosmetyczny kielce,