Uncategorized

Tkanka płodowa Fallout ad

Mimo to w przeważającej części brali udział w szczepionkach i terapiach pochodzących z badań tkanek płodowych i nie dają żadnych wskazówek, że będą wypuszczać dalsze korzyści. Sprawiedliwość i wzajemność same w sobie sugerowałyby, że mają obowiązek wspierać pracę, a przynajmniej jej nie udaremnić. Panel transplantacji tkanek płodu z 1988 r., Który został powołany przez prezydenta Ronalda Reagana i włączył przewodniczącego oraz kilku członków, którzy sprzeciwili się prawom do aborcji, nie został przekonany argumentami o współudziale. Spoglądając wstecz na dziesięciolecia badań, zespół zwrócił uwagę, że pomimo przeciwnych sobie objaśnień, nie było dowodów na to, że możliwość czerpania korzyści z pozostałości płodu nigdy nie przekonała kobiet do aborcji, których inaczej by nie wybrały. Jednak, aby złagodzić obawy i uniknąć nawet teoretycznej możliwości, że korzyści płynące z badań mogą zachęcić kobietę do wyboru aborcji, panel zalecił, aby kwestia dawstwa nie była adresowana, dopóki kobieta nie zdecyduje, że zakończy ciążę. . Zatwierdził także prawo zabraniające sprzedaży tkanek dla zysku (zwrot kosztów był dopuszczalny) i zalecił, aby kobiety nie mogły kierować tkanek do przeszczepów u konkretnych osób.
Po oddzieleniu decyzji o aborcji od wyboru oddania tkanki, zespół stwierdził, że poparcie społeczne jest etyczne: źródło tkanki nie stanowi moralnego problemu dla niektórych ludzi, a w każdym razie można wyróżnić moralność obu aktów. W istocie, jeśli chodzi o roszczenie współudziału, chociaż Komitet ds. Działalności pro-life Krajowej Konferencji Biskupów Katolickich obawia się, że aborcji nie można w praktyce oddzielić od badań, napisał, że nie może być źle w zasada, że ktoś niezwiązany z aborcją korzysta z narządu płodowego od nienarodzonego dziecka, które zmarło w wyniku aborcji 2. Te same argumenty doprowadziły do podobnych zaleceń, które zostały przyjęte przez kraje europejskie.
Podczas gdy kierował się tymi zaleceniami, zespół zauważył, że powszechne jest używanie narządów i tkanek od zmarłych osób, niezależnie od tego, czy ich śmierć była skutkiem wypadku czy zabójstwa. Zabójstwo musi z pewnością być postrzegane jako moralnie złe przez każdego, kto potępia utratę życia płodowego, a jednak nie ma powodu do niepokoju dotyczącego osobistego lub społecznego współdziałania z aktem leżącym u podstaw. Odbiorcy organów i tkanek często mówią o złożonych emocjach wynikających z tego, że uratowano własne życie, ponieważ podjęto inne życie, ale nie czujemy się wtedy odpowiedzialni za śmierć drugiej osoby.
Zespół rozważył także brak obiektywności odmowy wsparcia dla tych badań, które wykorzystują tkankę płodową, która w przeciwnym razie zostanie odrzucona. Oczywiście istnieje wiele dróg badań wykorzystujących inne rodzaje tkanek, ale komórki płodowe mogą szybko dzielić, rozwijać się i dostosowywać do nowych środowisk w sposób, który czyni je złotym standardem dla niektórych badań nad chorobami. W innych obszarach badawczych nie wiemy jeszcze, czy istnieje coś, co mogłoby zastąpić. Badania nad tkankami płodu doprowadziły już do badań w kierunku raka piersi w stadium końcowym i postępów w zapobieganiu przyczynom sercowym, a badania nad przeszczepami są aktywnie prowadzone w kierunku cukrzycy (przy użyciu płodowych komórek wysp trzustkowych), stwardnienia zanikowego bocznego (przy użyciu neuronalnych płodowych komórek macierzystych wstrzykniętych do kręgosłupa), aw głównej europejskiej inicjatywie choroba Parkinsona (przy użyciu płodowych komórek dopaminy) .3
Biorąc pod uwagę wniosek panelu, że wykorzystanie badań nad szczątkami płodów jest etyczne, wydaje się jasne, że potrzeby obecnych i przyszłych pacjentów przeważają nad tym, co może być gestem symbolicznym lub politycznym budzącym obawy.
[przypisy: kropla krwi do badania krzyżówka, kino sokolnia słupca, choroba werdniga hoffmana ]

Zobacz też: # odkamienianie ekspresów lublin, # salon kosmetyczny kielce, # usuwanie oznakowania poziomego,