Specjalistyczne farmaceutyki na hiperlipidemię – wpływ na składki ubezpieczeniowe cd

Nowe podejścia mogą obejmować zapewnienie bezpiecznej przystani dla określenia korzyści, aby zapobiec sporów dotyczących dostępu do terapii, które są określone, aby nie były objęte ze względu na koszty i bardziej agresywne ograniczanie stosowania nowych produktów, dopóki konkurencja rynkowa nie obniży cen (chociaż ta strategia jest trudna do zrealizowania w obliczu chorób zagrażających życiu i postępujących). Podstawą obecnego modelu wyceny dla tych produktów jest transformacja w branży farmaceutycznej, w której 84% recept jest wypełnionych produktami generycznymi, a preparaty do leczenia biologicznego mogą potencjalnie zakłócić wiele ustalonych rynków i firm. Dlatego dla większości firm przyszłe oczekiwania dotyczące przychodów zależą od nowych terapii. Ponadto, bez możliwości uzyskania nietypowych zwrotów, kapitał może nie być dostępny na wczesne innowacje w biotechnologii. Presja cenowa na innowacyjne produkty spowodowałaby zasadniczą restrukturyzację przemysłu i dalsze zwiększenie finansowych wyzwań związanych z wprowadzaniem innowacji naukowych na rynek. Ważne jest, abyśmy ostrożnie zarządzali tymi zagrożeniami, ponieważ pracujemy nad bardziej zrównoważonym modelem cenowym na tym rynku.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 7 października 2015 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Duke Clinical Research Institute (KAS, SDR) i Duke Institute for Health Innovation (SB), Duke Translational Medicine Institute oraz Department of Medicine (KAS, SDR), Duke University School of Medicine, Durham, NC.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Administracja żywności i leków. Praluent (alirocumab): przepisywanie informacji. (http://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2015/125559Orig1s000lbl.pdf.)

2. Kuklina EV, Carroll MD, Shaw KM, Hirsch R. Trendy w wysokim stężeniu cholesterolu LDL, stosowanie leków obniżających poziom cholesterolu oraz spożycie tłuszczów nasyconych w diecie: Stany Zjednoczone, 1976-2010. NCHS Data Brief Number 117, marzec 2013 (http://www.cdc.gov/nchs/data/databriefs/db117.htm).

3. Hirsch BR, Balu S, Schulman KA. Wpływ specjalistycznych leków jako czynników wpływających na koszty opieki zdrowotnej. Health Aff (Millwood) 2014; 33: 1714-1720
Crossref Web of Science Medline
4. Lotvin AM, Shrank WH, Singh SC, Falit BP, Brennan TA. Leki specjalne: tradycyjne i nowatorskie narzędzia mogą pomóc w zwiększeniu wydatków na te kosztowne leki. Health Aff (Millwood) 2014; 33: 1736-1744
Crossref Web of Science Medline