Poza malarią – przyczyny gorączki w ambulatoryjnych tanzańskich dzieciach AD 5

U 32 pacjentów (3,2%) nie stwierdzono potencjalnej zakaźnej przyczyny choroby. Najczęściej diagnozowane według grupy wiekowej. Rysunek 2 pokazuje rozkład chorób według grupy wiekowej. Zakażenia dróg moczowych rozpoznawano głównie u najmłodszych dzieci (<3 lat w 95% przypadków), podczas gdy dur brzuszny rozpoznano głównie u starszych dzieci (. rok życia w 95% przypadków), z przewagą, która wzrosła wraz z wiekiem. Częstość występowania malarii była najwyższa wśród dzieci w wieku powyżej 3 lat, zgodnie z oczekiwaniami w obszarze, w którym malaria jest umiarkowanie endemiczna. Zakażenie ludzkim herpeswirusem 6 zostało nabyte głównie w pierwszym roku życia. Ostre zakażenie dróg oddechowych występowało często we wszystkich grupach wiekowych, ale częstotliwość ta nieznacznie zmniejszała się wraz z wiekiem. Diagnozy według miesiąca i miejsca badania oraz różnice w diagnozach pomiędzy miejskimi i wiejskimi stronami są podane w dodatkowym dodatku (sekcja Wyniki i rys. S2).
Diagnozy w ciężkich przypadkach
Rysunek 3. Rysunek 3. Rozkład wszystkich 160 Diagnoz u 133 dzieci z gorączką z ciężką chorobą. Liczby są odsetkami wszystkich rozpoznań. Rozkład objawów ciężkiej choroby był następujący: 42 przypadki żółtaczki, 37 przypadków niewydolności oddechowej, 27 zaburzeń świadomości, 19 napadów drgawek, 14 ciężkiej niedokrwistości (poziom hemoglobiny, <5 g na decylitr), 9 ciężkiego odwodnienia, 7 przypadków marazmu, 5 przypadków niewydolności sercowo-naczyniowej, 4 przypadków hiperparasitemii, 2 przypadków niewydolności nerek i 2 przypadków meningizmu. Procenty mogą nie sumować się do 100 z powodu zaokrąglenia.
Ogólnie, warunki 133 ze 1005 pacjentów (13,2%) spełniły kryteria ostrej choroby. W sumie u tych pacjentów zdiagnozowano 160 chorób, jak pokazano na rycinie 3. Malaria, radiologicznie potwierdzone zapalenie płuc i dur brzuszny były częstsze wśród pacjentów z ciężką chorobą niż wśród osób z łagodną chorobą (p <0,001, p = 0,008, oraz P = 0,01, odpowiednio). Spośród 133 ciężko chorych pacjentów 70 (52,6%) zostało następnie hospitalizowanych. Zmarło czworo dzieci: jedna z powodu współistniejącej malarii i duru brzusznego, jedna z posocznicy wywołanej przez H. influenzae, jedna z zapaleniem opon mózgowych, a druga z ostrej infekcji dróg oddechowych związanej z koronawirusem i zakażeniem pneumokokowym.
Wiele Diagnoz
W sumie 227 dzieci (22,6%) miało zdiagnozowane wiele chorób. Spośród 105 pacjentów z malarią 54 (51,4%) miało współistniejącą chorobę: 43 miało ostre zakażenie dróg oddechowych (31 z nich miało zakażenie górnych dróg oddechowych, 3 miało zapalenie oskrzelików, 8 miało nie potwierdzone radiologicznie zapalenie płuc, a miało potwierdzone radiologicznie zapalenie płuc ), 4 osoby miały dur brzuszny, 2 osoby cierpiały na zapalenie żołądka i jelit, 2 osoby cierpiały na infekcje dróg moczowych, 2 osoby cierpiały na ropne zapalenie skóry lub śluzówki, 4 osoby cierpiały na układową chorobę wirusową, a na bakteriemię
[patrz też: getinautopartner, bolec istotne informacje, moczówka prosta u psa ]