Niedokończona praca reformy służby zdrowia – utrzymywanie barier w pokryciu i dostęp

Program Affordable Care Act (ACA) zakończył piątą rocznicę i zakończył dwa okresy rejestracji w ubezpieczeniach państwowych i Medicaid. Stawka amerykańska nieubezpieczona jest niższa niż kiedykolwiek wcześniej, a zyski z zasiłków wydają się poprawiać dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej i leków, przystępności opieki i zdrowia zgłaszanego przez samego siebie1. Jednak wciąż istnieją wyzwania dotyczące reformy systemu opieki zdrowotnej: miliony Amerykanów wciąż nie są ubezpieczeni, a nawet w przypadku osób z pokryciem pozostaje wiele barier, aby uzyskać przystępną cenowo opiekę o wysokiej jakości. Zmiany w składzie populacji nieubezpieczonej w latach 2010-2015. Szacunki zostały zaadaptowane na podstawie badania aktualnej populacji w 2010 r., Sommers i in., Garfield i wsp., 2 biura asystenta sekretarza ds. Planowania i oceny oraz fundacji rodziny Kaiser .
Ponad 30 milionów amerykańskich dzieci i dorosłych nadal nie ma ubezpieczenia (patrz wykres kołowy). Kim oni są i jakie są opcje polityczne ich pokrycia.
Jedna grupa to dorośli o niskich dochodach w 20 stanach, które nie rozszerzyły Medicaid w ramach ACA. Ustawa przewidywała jednolity zestaw opcji ubezpieczeniowych: Medicaid dla osób o dochodach poniżej 138% poziomu ubóstwa i ulg podatkowych dla osób o dochodach pomiędzy 138 a 400% poziomu ubóstwa w celu dotowania składek na ubezpieczenie kupowane za pośrednictwem giełd państwowych. Ale 3 miliony do 4 milionów nieubezpieczonych dorosłych w stanach, które nie rozszerzyły Medicaid, są złapane w luce Medicaid : ich dochody przekraczają ich kryteria kwalifikacyjne Medicaid, ale są zbyt niskie, by kwalifikować się do subwencji na wymianę. Kilka państw kierowanych przez republikę wciąż szuka kompromisów, aby rozszerzyć Medicaid, a administracja Obamy może nadal ułatwiać ekspansję Medicaid w konserwatywnych państwach, wspierając elastyczność alternatywnych podejść. Jako punkt zwrotny Kongres może rozszerzyć ulgi podatkowe na ubezpieczenie na osoby żyjące poniżej progu ubóstwa, które nie kwalifikują się do pomocy medycznej, chociaż mogą nawet znaleźć się w zasiłku o podwyższonej subwencji.
Około dwie trzecie pozostałych nieubezpieczonych osób kwalifikuje się do objęcia ochroną, ale nie zarejestrowało się lub zrobiło to, ale zostało porzuconych. Większość z nich ma dochody poniżej 400% poziomu ubóstwa i kwalifikuje się do subsydiowanego ubezpieczenia.2 Dlaczego więc miliony są nadal nieubezpieczone.
Wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z dostępnych przez ACA opcji zasięgu.3 Potrzebne są bieżące media i społeczna pomoc – szczególnie dla osób o niskich dochodach, minimalnym doświadczeniu w opiece zdrowotnej lub barierach kulturowych lub językowych. Nawigatorzy i inni przeszkoleni pracownicy mogą pomóc ludziom ubiegać się, 3 wybrać najbardziej odpowiednie pokrycia i manewrować poprzez zmiany zasięgu w czasie. Jednak niektóre państwa, kierowane w dużej mierze przez opozycję polityczną wobec prawa, uchwaliły przepisy mające na celu zmniejszenie dostępności pomocy w zakresie aplikacji, czyniąc swoją nieubezpieczoną populację wielką krzywdą.
Dla wielu Amerykanów, którzy wiedzą o opcjach ACA, ale nie decydują się na rejestrację, koszt jest najważniejszą barierą. W szczególności niektóre osoby o wyższych dochodach kwalifikują się do niewielkiej subwencji lub nie otrzymują dopłat do premii za wymianę. W obliczu kary, która jest znacznie niższa niż roczna premia, niektórzy zadecydowali, że nie są objęci ubezpieczeniem
[przypisy: emg badanie na czym polega, kardiolog garwolin, choroba schoenleina henocha ]

Zobacz też: # noclegi mazury ruciane nida, # strzyżenie psów grudziądz, # transport z Grecji,