Behawioralna operacja utraty wagi u osób z poważną chorobą psychiczną AD 4

Następnie przeszkolony członek personelu programu rehabilitacji zaproponował sesje ćwiczeń z wykorzystaniem wideo przygotowanego specjalnie na potrzeby tego badania. Aby wzmocnić cele interwencji, poprosiliśmy uczestników o monitorowanie kluczowych zachowań za pomocą uproszczonego narzędzia śledzącego i spotkanie z personelem interwencyjnym w celu monitorowania ich wagi. Uczestnictwo w sesjach było motywowane punktami, które uczestnicy wymieniali za niewielkie nagrody.
Standaryzowane procedury i materiały promowały wierność personelu badawczego interwencji. Ciągłe szkolenia i zapewnianie jakości obejmowały regularną obserwację personelu interwencyjnego.
Grupa kontrolna
Uczestnicy w grupie kontrolnej otrzymali standardowe informacje dotyczące odżywiania i aktywności fizycznej na początku badania. Zajęcia zdrowotne były oferowane co kwartał, a ich zawartość nie miała związku z wagą (np. Badania przesiewowe w kierunku raka).
Zbieranie danych
Kolektory danych odwiedziły programy rehabilitacji w celu określenia kwalifikowalności do studiowania, zebrania podstawowych danych i wykonania dalszych ocen po 6, 12 i 18 miesiącach. Wysokość zmierzono przy wejściu do badania. Podczas każdej wizyty mierzono wagę za pomocą wysokiej jakości, skalibrowanej skali cyfrowej, z uczestnikiem noszącym odzież wewnętrzną i bez butów. Pomiary ciśnienia krwi, obwodu talii i poziomów chemicznych we krwi na czczo uzyskano w punkcie wyjściowym oraz po 6 i 18 miesiącach. Informacje o cechach socjodemograficznych i lekach uzyskano z własnych raportów i zapisów programowych; diagnozy psychiatryczne zostały pobrane z zapisów programowych.
Analiza statystyczna
Analizy przeprowadzono zgodnie z zasadą zamiaru leczenia. Pierwotnymi wynikami były zmiany masy ciała z randomizacji do 6 miesięcy i 18 miesięcy. Inne wyniki związane z wagą obejmowały odsetek zmiany masy ciała w stosunku do wartości wyjściowej, procent uczestników na poziomie lub poniżej wartości wyjściowej, odsetki uczestników, którzy utracili co najmniej 5% masy początkowej i ci, którzy stracili co najmniej 10%, oraz zmiany w stosunku do linii podstawowej w ciele – wskaźnik masy (BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach). Dane wagowe uzyskane w 45-dniowym okienku przed lub po punktach gromadzenia danych i danych uzyskanych przed zdarzenie cenzorowania zdefiniowane przez protokół (np. Ciąża) zostały włączone do analizy pierwotnej, która została przeprowadzona przy użyciu metody opartej na prawdopodobieństwie model efektów mieszanych, z wagą w zależności od przydziału grupy badawczej i wizyty studyjnej (na początku i po 6, 12 i 18 miesiącach) oraz z brakującymi danymi traktowanymi jako brakujące losowo. Model został dostosowany do miejsca badania i płci. Zastosowano niestrukturalną strukturę kowariancji, aby powiązać powtarzane miary, z użyciem solidnych błędów standardowych dla wnioskowania statystycznego.
To samo podejście do modelowania zastosowano w odniesieniu do zmiany BMI i procentowej zmiany masy, a wagi przekształcone logarytmicznie wykorzystano jako wartości wynikowe
[patrz też: leczenie z nałogu krzyżówka, kardiolog garwolin, boraks apteka ]

Zobacz też: # fotele kosmetyczne producent, # Studio Nagrań - Nagrania lektorskie, # transport z Grecji,