Absolwent studiów medycznych w erze Freddie Grey

Freddie Gray, 25-letni Murzyn, zmarł 19 kwietnia 2015 r. W wyniku odniesionych obrażeń podczas pobytu w areszcie policji w Baltimore. Szczegóły jego zatrzymania wywołały protesty przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu czarnych Amerykanów przez policję. Jako dyrektorzy miejskiego programu rezydencjalnego w Baltimore szukaliśmy strategii, które pomogą naszym mieszkańcom, wykładowcom i personelowi w realizacji tych wydarzeń i ich kontekstu społecznego. Zainspirowany pragnieniem naszych mieszkańców, aby poprawić otoczenie naszego szpitala, zamierzamy przełożyć ich poczucie pilności na sensowne działania, częściowo poprzez rewizję naszego programu nauczania, aby podkreślić odpowiedzialność lekarzy za poprawę zdrowia społeczności. Jeszcze przed protestami zdawaliśmy sobie sprawę z podstawowych problemów w Baltimore. Chociaż wiele dzielnic ma się dobrze, duża część miasta była systematycznie zaniedbywana lub krzywdzona w ciągu ostatniego stulecia z powodu rasizmu strukturalnego1. Do lat 50. XX wieku przepisy prawne i regulacje dotyczące rozwoju własności utrudniały rozwój w dzielnicach czarnych większości i uniemożliwiały migrację czarnych. w bardziej zamożne obszary o białej większości. Opieka medyczna odzwierciedlała uczucia kryjące się za tą dyskryminacją. Dopiero w 1959 r. Niektórzy lekarze odmówili leczenia czarnych pacjentów, 10 z 17 szpitali w Baltimore odmówiło zapewnienia zakwaterowania dla kobiet w ciąży, 2 i wiele pozostałych szpitali podzieliło czarnych na osobne oddziały.
W erze praw obywatelskich praktyki biznesowe pozostawały niekorzystne dla Murzynów na tych obszarach; wiele banków, na przykład, odmówiło udzielania kredytów hipotecznych czarnym wnioskodawcom lub naliczało im uciążliwe stopy procentowe. Agenci nieruchomości i deweloperzy zachęcali do białego lotu , osłabiając i wyludniając już wrażliwe dzielnice. Ostatecznie obszary zagrożone stały się nieopłacalne i zostały poddane dobremu, ale nieudanym rewitalizacjom, w tym umieszczeniu dużych autostrad i budowie zakazujących publicznych projektów mieszkaniowych.
W rezultacie populacje wielu zrujnowanych dzielnic Baltimore są nieproporcjonalnie czarne. Mieszkańcy tych dzielnic muszą walczyć z ubóstwem, używaniem narkotyków, bezrobociem, przestępczością i beznadziejnością.3 Dzieci, które dorastają w tych środowiskach, mają małe szanse powodzenia w życiu. Freddie Gray dorastał w jednym z najgorszych rejonów Baltimore, dziecka analfabetyzmu uzależnionego od heroiny, w domu z wysokim poziomem ołowiu, minimalnym posiłkiem i przerywaną energią elektryczną. Poziom jego poziomu we krwi, testowany przez kilka lat w dzieciństwie, był konsekwentnie podwyższony (nawet do 37 .g na decylitr), co poważnie wpływało na jego rozwój neurologiczny……….. Nie jest zaskakujące, że nie powiodło mu się w szkole, nie mógł utrzymać pracy, i miał wiele spotkań z policją.
Takie środowiska prawdopodobnie prowadzą do złych wyników zdrowotnych, z wysokim odsetkiem chorób i przedwczesną śmiercią. Ludzie żyjący w ubogich rejonach Baltimore mają oczekiwaną długość życia o 20 lat krótszą niż mieszkańcy zamożnych dzielnic, a także niższą jakość życia.3 Jako lekarze przeszkoleni w diagnozowaniu i leczeniu chorób, naturalnie chcemy podwoić nasze wysiłki, aby zapewnić wyjątkowe usługi medyczne dla tej wrażliwej populacji
[więcej w: elektrostymulacja krtani, bolec istotne informacje, xotepic ]

Zobacz też: # Apartamenty Kościelisko, # elektrostymulacja krtani, # przepisywanie nagrań,